Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Będą dodatkowe usługi kardiologiczne i okulistyczne

dodano 2017-05-07 09:02 w kategorii: Ludzie

Jednym z najważniejszy elementów naszych działań jest zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej w Naszym mieście. Aktywnie wspieraliśmy od początku działania mające odpowiednio doposażyć i zabezpieczyć Szpital Miejski. To dzięki naszym staraniom już kilkaset dziewczynek zostało zaszczepionych przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (wirus HPV), a od tego roku jest to już program profilaktyczny. Teraz przyszedł czas na kolejne rozwiązania.  

Adam Cebula, przewodniczący Rady Miasta w imieniu swoim, radnych Józefa Koguta, Henryka Pesela oraz członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej dopytywał urzędników w trakcie poprzednich sesji Rady Miasta o najdłuższe i najbardziej problematyczne dla pacjenta wizyty u lekarzy specjalistów. Okazało się, że na pierwszym planie jest nasze serce – czyli opieka kardiologiczna, a dokładniej mówiąc bardzo długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza. Co się zaś tyczy dzieci, problemem jest brak opieki okulistycznej, a odnotowywany jest wzrost problemów z odpowiednim widzeniem wśród naszych pociech.

- Po zapoznaniu się z tą sytuacją  zwróciłem się do Prezydenta Miasta Rafała Piecha o rozwiązanie tych kwestii, poprzez wykupienie dodatkowych usług kardiologicznych dla dorosłych oraz otwarcie gabinetów okulistycznych dla najmłodszych – komentuje Adam Cebula.

Na nasz apel nie trzeba było długo czekać.

Ma zostać wykupiona usługa teleopieki kardiologicznej, która będzie polegała na wyposażeniu pacjenta w mobilną aparaturą EKG, co umożliwi przesyłania informacji do lekarza w czasie rzeczywistym, który będzie dostępny pod specjalnym numerem telefonu 24 godziny na dobę.

Zostaliśmy również zapewnieni, że w przypadku opieki okulistycznej miasto będzie dążyło do uruchomienia gabinetów, gdzie lekarze będą dbać o wzrok maluchów.

- Nasze każde kolejne działania jest wypadkową umowy, jaką zawarliśmy z mieszkańcami Siemianowic w 2014 podczas ostatnich wyborów samorządowych. Wtedy zapewniliśmy, że będziemy poprawiać zakres usług medycznych i tak też się dzieje – kończy Jakub Nowak, wiceprzewodniczący SLD woj. śląskiego. Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.